![](assets/img/article1.png)
Elektroodpady?! A co to takiego?
Elektroodpady to każdy niepotrzebny, zużyty lub zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Chodzi tu o wszystko, co wymaga prądu, aby działać, lub ten prąd przewodzi (np. ładowarka).
Konkurs skończył się. Poznaj listę laureatów!
Zwycięzcy konkursuGratulujemy! Ze wszystkimi zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Ze wszystkimi zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową. Dziękujemy za udział w zabawie!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Ze wszystkimi zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową. Dziękujemy za udział w zabawie!
Możesz wziąć udział w zmaganiach indywidualnych lub zespołowych (wówczas nagroda jest dzielona równo na członków zespołu), a także zawalczyć o nagrodę publiczności!
Nagroda publiczności
dla zgłoszeń indywidualnych
Nagroda indywidualna
Nagroda publiczności
dla zespołu
Nagroda dla
zespołu
• dla uczniów klas 7. i 8. szkół podstawowych
• dla uczniów szkół ponadpodstawowych
• dla nauczycieli (w przypadku zmagań zespołowych)
Możesz wziąć udział samodzielnie albo zaprosić do zabawy swojego nauczyciela lub nauczycielkę oraz kolegów i koleżanki z klasy. Zespół może liczyć max. 4 osoby. Szczegóły znajdziesz w regulaminie.
Nagraj rolkę o prawidłowej segregacji elektroodpadów. Pamiętaj o przedświątecznym kontekście
Wyślij nam swoje zgłoszenie: rolkę oraz niezbędne formularze
Powiedz znajomym, żeby głosowali na Twoją rolkę w drugim etapie konkursu, i… wygrywaj nagrody
Obok znajdziesz specjalną rolkę instruktażową przygotowaną przez ekspertkę. Sylwia Dąbrowska, znana w sieci jako @video.teacherka, podpowiada tam, jak powinno się kręcić rolki. W swoim wideo stosuje różne efekty i przejścia, które szczegółowo tłumaczy od strony technicznej w tym materiale.
Obejrzyj tutorial na YouTubeElektroodpady to każdy niepotrzebny, zużyty lub zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Chodzi tu o wszystko, co wymaga prądu, aby działać, lub ten prąd przewodzi (np. ładowarka).
Taki sprzęt może zawierać substancje szkodliwe dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt, np. rtęć, ołów, chrom, nikiel, kadm, związki bromu czy nawet azbest. Gdy trafi do środowiska (lasu, rzeki), może skazić np. glebę czy wodę. Dlatego nie wolno wyrzucać go do zwykłego kosza w domu.
Elektroodpady zawierają cenne i niekiedy bardzo rzadkie surowce (miedź, stal, aluminium, srebro, złoto etc.), które mogą zostać odzyskane i ponownie wykorzystane, jeśli niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny zostanie oddany do odpowiedniego punktu zbiórki.
Więcej informacji nt. prawidłowego postępowania z elektroodpadami znajdziesz na www.elektro3000.pl
Sprawdź regulamin i zapoznaj się z wytycznymi do rolki, aby Twoja praca konkursowa zdobyła najwyższe oceny Jury! Jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do nas na adres konkurs@elektro3000.pl
Konkurs zakończył się. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!